Zmiana ścieżki kariery – moja historia

Alicja Kozłowska

Po prawie 10 latach pracy jako trener, coach językowy oraz nauczyciel i tym samym prowadzeniu zajęć (indywidualnych i grupowych) z własnymi klientami lub w placówkach edukacyjnych podjęłam decyzję. Koniec kropka!  Najwyższy czas zacząć tworzyć własną markę w internecie. Wraz z tą decyzją stanęłam przed ogromnym wyzwaniem, bo wiedziałam, że jest coś, czego unikałam od długiego już czasu.

Lęk przed zmianą

Unikałam to mało powiedziane! Pomykałam jak spłoszony królik, a kiedy czułam oddech tego fantasmagorycznego zwierza na swoim karku, to biegłam jeszcze szybciej, nie oglądając się na boki. I tak, na drodze mojej ucieczki, zaliczyłam masę szkoleń –  zarówno marketingowych, jak i z rozwoju osobistego. Jednak mimo zdobytej wiedzy, wciąż na samą myśli o podjęciu działań w social mediach, wzdrygałam się.

Pierwszy krok

Dobrze pamiętam jak nieśmiale próbowałam tych form. Zaczęłam pisać na swój temat, a właściwie na temat swoich sukcesów w nauczaniu. Ta forma wypowiedzi była mi jednak obca niczym latające ufo, krążące wokół mojego domu. Ale nadszedł ten dzień. Dzień, w którym pokochałam sci-fi i zrozumiałam, że bez kosmologii żyć nie mogę. Okazało się, że tworzenie swojej marki oraz pokazywanie zdobytych umiejętności są istnym “challenge” i napędzają mnie do działania! Dają też szansę na lepszą przyszłość, może nawet karierę oraz masę nowych możliwości.

Dlaczego zatem nie spróbować?

Dlaczego absurdalny “LĘK” ma decydować o mojej przyszłości i o moich decyzjach? Przecież nigdy nie należałam do tych strachliwych i potrafiłam pomimo obaw decydować się na działania, które na początku XXI wieku należały do rzadkości. Chociażby wyjazd z Polski w wieku 19 lat. To nie była łatwa decyzja. Nie mniej – nie żałuję! Właściwie każdego dnia ta decyzja tworzy mi szansę do rozwoju, kształtuje moje wewnętrzne “Ja” i osobowość. 

A zamiast zakończenia, dam Wam dosłownie 4 słowa. Cztery słowa, które najlepiej podsumowują, to co chcę przekazać.

Bój się i działaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Scroll to Top
Przewiń do góry